Włodzimierz Hibner nie dotrzymuje słowa danego na WOŚP?

Autor: Dariusz Borowski.

14 stycznia 2018 r. w Nowym Tomyślu odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Nowotomyskim Ośrodku Kultury mogliśmy podziwiać świetnie zorganizowaną imprezę, szereg koncertów, występy, pokazy i wreszcie licytacje. Jednym z przedmiotów wystawionych na licytacji przez burmistrza Włodzimierza Hibnera była publikacja strony w czasopiśmie Teraz Nowy Tomyśl. Przedmiot został wylicytowany za 700 zł.

Niestety, mimo tego, że ukazał się już kolejny numer pisma Teraz Nowy Tomyśl to burmistrz Włodzimierz Hibner nie chce wywiązać się z obietnicy danej na finale WOŚP i nie wydrukował otrzymanych od zwycięzcy materiałów. Najpierw pracownik urzędu zwodził drogą mailową, przesuwał terminy a w rezultacie w ogóle przestał odpowiadać na wiadomości. Wstyd i hańba, całkowity brak honoru.

Osoba, która wylicytowała przedmiot pragnie pozostać anonimowa,  licytacje w których brała udział to przede wszystkim świetna zabawa a pieniądze zostały przekazane na znakomity cel. Pozostał niestety niesmak i widmo burmistrza Włodzimierza Hibnera, który nie ma godności. Dodatkowo nie ma zamiaru użerać się z tak mściwym człowiekiem, który wykorzystałby swoją pozycję aby jej zaszkodzić.

22 stycznia – pierwszy mail do Urzędu Miasta i uzgodnienie szczegółów

Jak widać na powyższym screenie zwycięzca licytacji prowadził korespondencję z pracownikiem Urzędu i otrzymał wszystkie niezbędne wskazówki. 7 lutego materiały do wydruku wylądowały na urzędowej skrzynce. Na tym sprawa powinna się zakończyć a następny numer powinien zawierać wydruk materiału autorskiego.


21 lutego – niepokojący brak odzewu

Po miesiącu od pierwszego kontaktu zwycięzca licytacji postanowił dopytać jak mają się losy planowanego materiału.

Oho, zmiana planów, przesunięcie terminu. Zdarza się, nie ma zatem powodu do paniki, warto poczekać. Wszystko wyglądało nadal normalnie gdyby nie kolejna wiadomość od pracownika urzędu z 2 i 6 marca 2018 r.

Jeżeli dobrze odczytałem intencje burmistrza to bardzo, ale to bardzo chciał poznać tożsamość osoby, która wygrała licytację. Nawet nie chcę sobie wyobrażać do czego mu ta wiedza jest potrzebna. Odpowiedź była krótka i rzeczowa:


Posłowie

Od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęły już 3 miesiące. Burmistrz Włodzimierz Hibner chciał polansować się na tej imprezie, robił sobie zdjęcia z licytującymi, rozdawał uśmiechy i ukłony. Szkoda tylko, że nie potrafi dotrzymywać słowa. Najnowszy numer pisma Teraz Nowy Tomyśl faktycznie ukazał się pod koniec marca 2018 r. i nie zawierał autorskiego materiału. Ocenę działań burmistrza pozostawiam czytelnikowi.

I jeszcze jedno, gdyby ktoś był ciekaw cóż to za magiczne, autorskie materiały miały ukazać się w czasopiśmie. Nie ma tu żadnej tajemnicy, obrazek wysłany do publikacji znajduje się poniżej.

Komentarze do wpisu prosimy zamieszczać na Niezależnym Forum Nowego Tomyśla lub na Facebooku.