Radni u dra Tadeusza Rydzyka

Przemek Mierzejewski

Autor: Przemek Mierzejewski.

Ku swojemu zaskoczeniu oglądałem toruńską konferencję pod nazwą “Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę”, której gospodarzem jest o. dr Tadeusz Rydzyk.
Transmisję realizowała TV Trwam, a oglądałem przekaz udostępniony przez TVP Info. 🙂
W uwagą przysłuchiwałem się wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego. Opowiadał – tak to zrozumiałem – o odpowiedzialności przedsiębiorców za Ojczyznę. Mówił też o ograniczeniach wolności gospodarczej. Z jednej strony ograniczenia prawne, uwarunkowania międzynarodowe, ale także ograniczenia ideą np. ekologia. Idea współistnienia – nazwijmy to ekologicznego – niesie ze sobą ograniczenia.

Dodał też, że zagraniczne koncerny mają za dużo swobody w Polsce.
W sumie ciekawie. 🙂

Nie do końca jednak mogę przyswoić przekaz, ze względu na to kto, gdzie i w jakim towarzystwie to mówił. O. Rydzyk już od lat 90-tych nie jest przejrzystą postacią. Przypomnę choćby zbiórkę na stocznie czy też genezę finansowania początków Radia Maryja.
Obawiam się, że słowa posła JK to tylko wstęp do przykręcenia śruby przedsiębiorcom, a wykonawcą ma być wicepremier Morawiecki.
Na sali gościli nasi dwaj nasi radni Adam Frąckowiak (były przedsiębiorca) i Rafał Tabaczyński (przedsiębiorca).
Chciałbym jednak, aby radny z mojego okręgu poczuł też odpowiedzialność nie tylko na Ojczyznę, ale także za swoja małą ojczyznę. Przynajmniej za swój okręg wyborczy.
Do tej pory nie widać śladu działalności radnego Rafała Tabaczyńskiego w okręgu wyborczym nr 1.

4 lutego – ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCÓW ZA POLSKĘ (konferencja gospodarcza)

Komentarze do wpisu prosimy zamieszczać na Niezależnym Forum Nowego Tomyśla lub na Facebooku.