Jakub Rutnicki – spotkanie z moim posłem

Przemek Mierzejewski

Autor: Przemek Mierzejewski.

Dziś na posiedzeniu wspólnym komisji Komunalnej i Oświaty  był poseł Rutnicki. Tematem był sport. Przyznam, że jestem pod wrażeniem zaangażowania posła Rutnickiego i naszych radnych „w sprawy sportowe”. Wywiązała się dobra, merytoryczna dyskusja. Sam poseł jest znany w naszym rejonie i tutaj nie mogę złego słowa powiedzieć.

Ale…

Przypominam sobie 15 września 2017 i pustą salę sejmową podczas składania sprawozdania przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wtedy wysłałem maile do posłów z naszego okręgu i od posła Rutnickiego nie otrzymałem odpowiedzi. Zresztą na 9 posłów tylko dwóch odpowiedziało, w tym poseł Paszyk z PSL, który z racji bycia sprawozdawcą był na owym pamiętnym posiedzeniu Sejmu.

Tutaj przypomnienie: wątek na Forum)

Postanowiłem skorzystać z okazji i dowiedzieć się o to osobiście. Można zapytać, dlaczego chciałem odpytywać posła na komisji w sprawie nie związanej z tematem? Otóż z posłem Rutnickim nie mogłem się inaczej skontaktować. Maile wysłane we wrześniu – nie tylko moje – pozostały bez odpowiedzi.

Wiem, że to może niegrzecznie, szczególnie w stosunku do naszych radnych, ale powstaje pytanie, jak ja – jako zwykły obywatel – mam spotkać się z posłem z mojego okręgu wyborczego, w Nowym Tomyślu, nie mówiąc już o rozmowie?

Brak biura poselskiego w Nowym Tomyślu, brak spotkań, brak kontaktu mailowego.

Dla porządku wspomnę posła Piechowiaka zamknięte spotkanie z ministrem Gowinem. TUTAJ
Poseł Porzucek pojawił się w naszym mieście tylko, kiedy otwierał swoje biuro poselskie.

Niniejszym przepraszam radnych za formę jaką wybrałem.

Poczekałem do końca spraw „sportowych”, a ponieważ poseł już chciał wychodzić zacząłem zadawać pytania.

Ostatecznie radni zarządzili specjalnie przerwę, abym mógł porozmawiać z posłem Rutnickim. Doceniam ten gest i chciałbym za to podziękować.

Próba rozmowy na forum Komisji:

Zapraszam do posłuchania właściwej rozmowy z posłem Rutnickim.

 

 

Komentarze do wpisu prosimy zamieszczać na Niezależnym Forum Nowego Tomyśla lub na Facebooku.