Rozmowa dwóch organów czyli nagranie urzędowo-prywatne

Przemek Mierzejewski

Autor: Przemek Mierzejewski.

Niesmaku sprawie dodaje fakt, że informacja publiczna, która należy się każdemu bez względu na interes prawny „jak psu buda” ,w Urzędzie Miejskim drogo kosztuje. 

Pięknie – prawda? Powyższe zdanie właściwie mógłbym sam napisać, ale napisał je Włodzimierz Hibner kandydat na burmistrza w 2014.

Przypomnę: burmistrz Włodzimierz Hibner – prekursor jawności życia publicznego – nagrał w ukryciu Starostę Ireneusza Kozeckiego. To tak w skrócie. Poprosiłem o nagranie i notatki zarówno Starostę oraz Burmistrza i początkowo tylko Starosta odpowiedział. Przypomnę poprzedni artykuł. TUTAJ

Nie opisałem, co się działo dalej z tą sprawą. Trochę za sprawą wakacji.

Burmistrz w odpowiedzi zażyczył sobie 50 zł, ponieważ „wymagać będzie zaangażowania pracownika i jego dodatkowego czasu pracy w godzinach nadliczbowych”.

W rzeczywistości burmistrz odpowiedział na inne zapytanie, innego mieszkańca i chyba tylko z lenistwa wysłał dwie identyczne odpowiedzi.

Ale cóż, przeredagowałem pytania i wysłałem ponownie.

I. Wnoszę o udostępnienie notatek (w takiej formie w jakiej posiada Organ) ze spotkań Burmistrza Nowego Tomyśla ze Starostą Nowotomyskim w dniu 22 maja 2017 pod warunkiem, że zostały sporządzone?
J. Wnoszę o udostępnienie zapisów audio (w takiej formie w jakiej posiada Organ) ze spotkań Burmistrza Nowego Tomyśla ze Starostą Nowotomyskim w dniu 22 maja 2017 pod warunkiem, że został sporządzone?

Notatkę otrzymałem. Nagrania – nie. Ot co!

Otóż pomimo, że rozmowa odbyła się pomiędzy osobami publicznymi i dotyczyła spraw publicznych, to jednak nagranie jest jakoś urzędowo-prywatne-wewnętrzne?

W końcu się w sobie zebrałem i napisałem skargę (24 sierpnia 2017) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i nawet sprawa otrzymała sygnaturę: SAB/Po 141/17. Niestety znając praktykę i linię orzeczniczą zapoczątkowaną przez sędzię NSA Irenę Kamińską, raczej na sukces nie można liczyć. Ale zobaczymy.

Oto pełna odpowiedź.

Tutaj treść skargi.

Komentarze do wpisu prosimy zamieszczać na Niezależnym Forum Nowego Tomyśla lub na Facebooku.