„Czarodziejski flet” burmistrza Hibnera czyli służbowo, ale z kim?

Przemek Mierzejewski

Autor: Przemek Mierzejewski.

[MAMY PRAWO SIĘ PYTAĆ I MAMY PRAWO WIEDZIEĆ, CO ROBIĄ URZĘDNICY ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE]
Patrz część I i część II

“Jak psu buda” należy nam się informacja kiedy, z kim i o czym burmistrz Włodzimierz Hibner rozmawiał wykonując swoje publiczne obowiązki.

Mamy zatem kolejną trzecią odsłonę mozartowskiej przygody burmistrza Włodzimierz Hibnera. Ale czy ostatnią?

Burmistrz już nie tak szybko, ale sprawnie odpowiedział (a raczej nie odpowiedział) na pytanie czy i z kim się spotkał w czasie owej mozartowskiej podróży służbowej.

Niestety – ta informacja jest tajna. Jedno jest pewne: tego sobotniego wieczoru nie towarzyszył mu nikt z podległych (szeroko pojętych) pracowników.

A to był to sobotni wieczór. Temperatura w Nowym Tomyśl w chwili wyjazdu burmistrza do Poznania wynosiła wtedy około 25 stopni C, a wilgotność ok 40% – sucho, zanieczyszczenie powietrza znikome: PM10 wynosiło 2 µm/m3.

A więc, drogi czytelniku, podpowiedz: czy zgadzasz się z burmistrzem, że jest to tajna informacja?

Poniżej wniosek o udostępnienie informacji.


Dotyczy wyjazdu służbowego do Poznania burmistrza Włodzimierza Hibnera z dnia 10 czerwca 2017 (pozycja 162 rejestru wyjazdów służbowych pracowników Urzędu Miejskiego – wyjazd na premierę opery „Czarodziejski flet”)

1. Czy podczas wyżej wspomnianego wyjazdu służbowego burmistrz Włodzimierz Hibner odbył spotkania i rozmowy, w których poruszono sprawy publiczne, w szczególności dotyczące spraw gminy Nowy Tomyśl?
2. Z kim podczas wyżej wspomnianego wyjazdu służbowego burmistrz Włodzimierz Hibner odbył spotkania i rozmowy, w których poruszono sprawy publiczne, w szczególności dotyczące spraw gminy Nowy Tomyśl?
3. Czy w premierze opery „Czarodziejski flet” brali udział inni pracownicy Urzędu Gminy w Nowym Tomyślu lub pracownicy innych jednostek organizacyjnych Gminy Nowy Tomyśl lub pracownicy podmiotów zależnych od Gminy Nowy Tomyśl?

Oto odpowiedź:

Ad. 1. Żądana informacja nie spełnia przesłanek zawartych w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2016r. poz. 1764 ze zm.).
Ad. 2. Żądana informacja nie spełnia przesłanek zawartych w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2016r. poz. 1764 ze zm.).
Ad. 3. W premierze opery „Czarodziejski flet” nie brał udziału żaden z pracowników Urzędu Gminy w Nowym Tomyślu oraz innych jednostek organizacyjnych Gminy Nowy Tomyśl

Niebo nad Nowym Tomyślem 10 czerwca 2017, godz. 21:07

Komentarze do wpisu prosimy zamieszczać na Niezależnym Forum Nowego Tomyśla lub na Facebooku.