Oddech dla Dominiki – Apel o pomoc!

Autor: Dariusz Borowski.

Nie będzie chyba dużą niespodzianką, jeśli apel o pomoc dla Dominiki znajdzie się również w tym miejscu. Czytelniku, jeśli jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z tą informacją – proszę o pomocną dłoń.

Dominika jest mieszkanką Nowego Tomyśla, od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe w stopniu ciężkim. Niestety, w maju tego roku nastąpiły komplikacje zdrowotne: zmiany anatomiczne i w konsekwencji zamknięcie krtani. Dominika została poddana tracheotomii i oddycha przy pomocy koncentratora tlenu.

Wypożyczony kablowy koncentrator tlenu, podtrzymujący jej funkcje oddechowe, jest dedykowany wyłącznie do pracy w domu. Aby Dominika mogła wyjść z domu, odwiedzać swoich przyjaciół, cieszyć się wolnością, zapachami i przestrzenią, musi zostać wyposażona w przenośną aparaturę – zasilaną akumulatorami.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

Model niezbędnego, przenośnego koncentratora tlenu kosztuje około 13.000 złotych. Zebranie wymaganej kwoty jest koniecznym warunkiem do dalszego funkcjonowania Dominiki, obecności na zabiegach rehabilitacyjnych i wizytach kontrolnych. Pomimo tak wielu trudności Dominika nadal jest bardzo wesołą, kochającą życie i przyjaciół dziewczyną a jej największą radością od zawsze są wspólne spacery i czynne uczestnictwo w życiu miasta.

Pomóżmy odzyskać jej swobodę poruszania!

Aby uzyskać wymaganą kwotę postanowiliśmy poprosić mieszkańców Nowego Tomyśla i okolic o zaangażowanie się w przygotowanie projektu, wsparcie poprzez darowizny przeznaczone na pomoc Dominice oraz zbiórkę publiczną. Organizatorami zbiórki są przede wszystkim przyjaciele, znajomi, koleżanki i koledzy Dominiki oraz Stowarzyszenie Paruzja z Nowego Tomyśla.

Wszystkie informacje związane z działaniami, numer konta, nr zgłoszenia zbiórki, lista darczyńców oraz bieżące postępy dostępne są na stronie akcji:

 

Chcę pomóc! Jak to zrobić?

  1. Przede wszystkim możesz wesprzeć Dominikę darowizną lub datkiem w czasie kwesty publicznej. Na powyższej stronie podany jest numer konta oraz dane do przelewu.
  2. Możesz pomóc poprzez rozpowszechnianie informacji o akcji, rozwieszanie plakatów z apelem o pomoc, dzielenie się informacją w mediach społecznościowych i linkowaniem do strony głównej akcji.
  3. Możesz wziąć udział w kwestowaniu. Skontaktuj się z koordynatorem zbiórki aby dowiedzieć się o terminach zbiórek oraz najbliższych wspólnych wydarzeniach.
  4. Jeżeli jesteś związany z branżą medyczną i masz możliwość uzyskać niższą cenę na zakup przenośnego koncentratora tlenu prosimy o kontakt.

Za wszelką okazaną pomoc – DZIĘKUJEMY!

Komentarze do wpisu prosimy zamieszczać na Niezależnym Forum Nowego Tomyśla lub na Facebooku.